Problem - odcięcia od taśmy

Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: bujass » sob paź 26, 2013 7:24 am

Witam
Jako, że poprawiam bardzo małe elementy, a robie to pierwszy raz, to dość szczelnie okleiłem je taśmą dookoła z zachowaniem marginesu.
Po lakierowaniu 2 warstwami okazało się, że wzdłóż granicy taśmy zostały delikatne jasne linie (nie wiem, czy to podkład, czy minimalne ilości kleju)
Czy moge na to położyć pozostałe 3 warstwy lakieru? Ktoś ma jakiś pomysł?
Jak uniknąć takiego błędu?
Bardzo proszę o odpowiedż
Pozdrawiam
bujass
 
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:20 am

Re: Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: marekh » wt paź 29, 2013 6:42 pm

Witam,
Chętnie pomogę w rozwiązaniu problemu, ale łatwiej by mi było gdybym mógł zobaczyć zdjęcia tych odcięć.
Jeśli to możliwe, proszę o dołączenie zdjęć, a z pewnością znajdziemy rozwiązanie.

marek
marekh
Expert
 
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 7:05 am

Re: Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: bujass » śr paź 30, 2013 10:16 pm

Podjąłem już próbę ich zamalowania i nie wyszło to zadowalająco.
jutro mogę przesłać zdjęcia efektu, chociaż aż mi wstyd. Tak, czy siak jutro zaczynam do nowa klaść podkład i lakier. Zastanawiam się, jak odcinać, żeby wszystkie warstwy nie kumulowały się w jednym miejscu. Można to wogóle tak zrobić? Co do kleju z taśmy, to lekko zawinę bok do środka, tak żebym uzyskał z obu stron czysty papier, powiedzmy na 1mm od strony lakierowanej powierzchni.
Mimo wszystko z chęcią przyjmę wszystkie pomysły i porady
Pozdrawiam
bujass
 
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 26, 2013 7:20 am

Re: Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: marekh » pt lis 01, 2013 11:04 pm

Witam,
Podstawowa sprawa przy maskowaniu, by nie powstała ostra krawędź to oklejanie na tak zwaną wywijkę - taśma wywinięta tak by nie powstało ostre odcięcie oraz takie nakładanie podkładu i koloru by, nie dochodził do taśmy.
Jak bym widział zdjęcia naprawianej powierzchni oraz zakres naprawy, mógł bym coś więcej doradzić.
pozdrawiam
Marek
marekh
Expert
 
Posty: 17
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 7:05 am

Re: Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: adwes » czw maja 15, 2014 12:06 pm

Czy dobrze rozumie?
Obklejamy malowany element , ale wszystkie czynnosci wykonujemy w pewnym odstepie od tasmy ( np. 5 cm ) i konczymy w tej odleglosci matowienie starego lakieru, baze kladziemy tak, zeby nie pokryc do konca zmatowanego starego lakieru bezbarwnego, a nowym lakierem bezbarwnym wychodzimy kawalek po za zmatowienie na stary lakier bezbarwny ( nie wiem, rowno to nie da rady, ale tak z 1 cm ? ) i potem ten srodek do niwelowania polaczen natryskujemy na polaczenie starego i nowego lakieru bezbarwnego, co powinno czesciowo rozpuscic stary lakier bezbarwny i polaczyc go z nowym i jednoczesnie wyeliminowac luczczenie sie nowego lakieru na niezmatowanym ( w tej malej czesci polaczenia ) starym lakierze ?
Czy dobrze odczytalem Wasze wskazowki, czy wogle cos pomieszalem ?
Pozdrawiam.
Adam

Prosze sie nie denerwowac, nie mam polskiej klawiatury.
adwes
Amator
 
Posty: 13
Rejestracja: czw maja 15, 2014 10:35 am

Re: Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: maciozw » pt maja 16, 2014 8:24 am

Dokładnie.
Nigdy nie robimy niczego na styk - chyba że jest koniec elementu :)
maciozw
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: pn cze 10, 2013 8:22 am

Re: Problem - odcięcia od taśmy

Postautor: mamiroma1970 » pt wrz 01, 2017 12:41 am

A więc i Ja opiszę swoje kłopoty.... użyłem taśmy malarskiej i zostawiał klej który przez lakier tak się zlepił ,że musiałem wszystko powtarzać od początku. Tylko z Auto-Fit taśmy ;-)
mamiroma1970
Amator
 
Posty: 7
Rejestracja: ndz sie 27, 2017 8:34 pm


Wróć do Naprawa elementów z blachy stalowej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron