Potrzebuje porady.Naprawy lakiernicze

Potrzebuje porady.Naprawy lakiernicze

Postautor: Ramzes » wt paź 15, 2013 4:16 pm

Witam jak w tytule potrzebuje porady oglądałem wszystkie filmiki instruktażowe firmy auto-fit i forumowiczów.
Mam kilka pytań.Na początek dodam foto .
A więc tak pierwsze pytanie dotyczy dachu co mogę z nim zrobić ? Czy da się to czyms z polerować bo to chyba odchodzi lakier bezbarwny.?
2. Próg po nie kąd wiem jak się zabrać do niego, ale boje się ze jak zacznę walkę z tą rdzą to zostanie dziura a nie będę miał możliwości wspawania tam elementu, wiec z góry proszę o propozycje.
3.Dotyczy tych ognisk jaki obszar zamaskować a może odwrotnie jaki obszar pozostawić do obróbki.Dodam ze w kilku miejscach jeszcze mam takie pojedyncze ogniska.
4 . Na koniec to mam do pomalowania jeszcze cały błotnik który ma inny kolor plus miejsca do szpachlowania ,mam zamiar go zdemontować , ogniska oczyścić do czystej blachy na to szpachla i po kolei zmatuje go całego wtedy podkład baza i bezbarwny. I tu pytanie czy od wewnętrznej strony stosować coś anty korozyjne.
Reasumując te wszystkie naprawy to teraz jakich dokładnie produktów użyć dodam ze mam już Auto-Fit Acryl podkład gruntujący i szpachle Auto-Fit Fill,bo u nas w castoramie jakoś ubogo z artykułami Auto-Fit ale co będę mógł to tam zakupie , reszta na stronie, jakie ilości zamówić jeśli chodzi o bezbarwny i bazę środki ścierne i w ogóle jak asortyment powinienem posiadać .
Sorki za ten nieogar w pytaniach ale to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum .
Proszę o porady i pomoc .
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Ramzes
Amator
 
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:41 pm

Re: Potrzebuje porady.Naprawy lakiernicze

Postautor: maciozw » czw paź 17, 2013 7:31 am

Jeśli chodzi o dach to w naszym systemie nie polecam tego robić. Dach to w profesjonalnych systemach tylko. Co do reszty to klasyczna naprawa elementu z blachy stalowej. Jeśli chodzi o błotnik to jeśli od wewnątrz nic nie było robione, to nie ma takiej potrzeby.
maciozw
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: pn cze 10, 2013 8:22 am

Re: Potrzebuje porady.Naprawy lakiernicze

Postautor: Ramzes » czw paź 17, 2013 12:12 pm

Ok czyli z dachem daje spokój , a co doradzisz w sprawie tych progów jeżeli podczas usuwania korozji zrobi się duży prześwit co wtedy ?
Ramzes
Amator
 
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 15, 2013 2:41 pm

Re: Potrzebuje porady.Naprawy lakiernicze

Postautor: maciozw » pt paź 18, 2013 10:40 am

No raczej nie masz wyboru. Jak zostawisz rdzę to Ci zeżre blachę jak korniki drzewo. Czyli usunąć trzeba. Jeśli będzie dziura to spawanko. Jest tu na forum jeden śmiałek który się za to zabrał viewtopic.php?f=7&t=28., ale nie wiem jak to się skończyło. Użyj stripa do usuwania rdzy to nie zedrzesz blachy. Jeśli nie będzie dziury to wzmocnij Glassem i będzie ok.
maciozw
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: pn cze 10, 2013 8:22 am


Wróć do Naprawa elementów z blachy stalowej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron