Odcięcie od taśmy i brak połysku - pomocy

Odcięcie od taśmy i brak połysku - pomocy

Postautor: promokator » pn paź 20, 2014 10:22 am

Witam Wszystkich zainteresowanych. Spróbuję opisać problem jaki się pojawił tuż po wykonaniu mojej pierwszej pracy lakierniczej :-)
Pierwszy problem to właśnie widoczna granica między starą powłoką a nową, w tym miejscu gdzie była taśma. Teraz już wiem, że zbyt blisko miejsca naprawy przykleiłem taśmę, ale może jest fachowy sposób by ograniczyć efekt wizualny tego odcięcia.
Drugi problem to brak połysku, hmmm.... Nie wiem czy to z powody zbyt małej ilości warstw lakieru bezbarwnego nałożyłem (bałem się zacieków), czy zła metoda nakładania tego lakieru, wiecie odległość natrysku, temp.... itp?

Mimo wszystko jestem zadowolony, gdyż rdza na błotniku wyglądała dużo gorzej :-)

To zamieściłem zdjęcia:

Proszę o pomoc bardziej doświadczonych.
promokator
Amator
 
Posty: 4
Rejestracja: pn paź 20, 2014 10:02 am

Re: Odcięcie od taśmy i brak połysku - pomocy

Postautor: maciozw » pn paź 20, 2014 8:58 pm

Operacja - lakier bezbarwny to najtrudniejsza część naprawy. Żeby był połysk od razu to max 2,5 warstwy i to maxymalnie grubej. Oczywiście pojawia się problem z zaciekami. Dlatego ZAWSZE polecam potrenować na boku. Naprawdę jeśli tryśniemy klika razy na obcą blachę nauczysz się kłaść klar jak trzeba.
Odcięcie ogranicza się - ba - niweluje Blenderem, ale tylko natychmiast po nałożeniu lakieru. Teraz tylko polerka - ale bez gwarancji. Polerka delikatnie i min. tydzień po lakierowaniu.
Zdjęcia - jeśli dalej nie możesz wstawić (już Cię zarejestrowałem) - wyślij mi na maila.
Tak i to jest właśnie cała prawda. Cokolwiek zrobisz nawet nie do końca dobrze, to i tak wygląda lepiej niż rdzawa kupa :)
maciozw
Administrator
 
Posty: 128
Rejestracja: pn cze 10, 2013 8:22 am


Wróć do Naprawa elementów z blachy stalowej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: GordonKat i 1 gość

cron